مهمترین کاربرد بلبرینگ در صنایع غذایی

در دنیای امروز چرخه تولیدات در صنایع غذایی با سرعت بسیاری رو به افزایش است. در چنین شرایطی. بررسی عملکرد دستگاه ها و دیگر ماشین آلات صنعتی که در تولید به کار گرفته می شوند، بسیار ضروری می باشد. زیرا بازار رقابت در این صنعت بسیار گرم است و استفاده از تجهیزات مدرن و با کیفیت، می تواند عامل موفقیت در تولید باشد.همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، کاربرد بلبرینگ در صنایع غذایی بسیار زیاد است. در حقیقت از  بلبرینگ های صنعتی برای بررسی و کنترل فرآیند فعال کردن عنصر های مختلف ماشین آلات صنعتی و دستگاه های تولیدی در کارخانه ها، استفاده می شود. شما میتوانید با توجه به نیاز خود در هر مرحله با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و مشاوره ی رایگان دریافت نمایید ، در هر مرحله میتوانید از محصولات ما ائم از بلبرینگ های تماس زاویه ای ، بلبرینگ خود تنظیم و … دیدن فرمایید .

بررسی کاربرد بلبرینگ در صنایع غذایی به طور کامل

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف، شاهد نقش بسیار مهم بلبرینگ در صنعت تولید کشور ها هستیم. در صنایع غذایی و آشامیدنی هم همانند دیگر موارد بلبرینگ در روند تولید، نقش دارد. کاربرد بلبرینگ در صنایع غذایی بسیار زیاد و متنوع می باشد. برای اطلاع از قیمت و خرید هرگونه بلبرینگ صنعتی می توانید به لینک مراجعه نمایید.

با افزایش کاربرد بلبرینگ در صنایع غذایی، چالش های استفاده از بلبرینگ ها نیز رو به گسترش است. بسته به شرایط تولید و مواد به کار گرفته شده در این چرخه، چند نکته را باید در نظر گرفت. دمای بسیار بالا یا دمای بسیار پایین، قرار گرفتن در معرض رطوبت بیش از حد، احتمال آسیب با مواد شیمیایی، قابلیت سریع بودن و عملکرد بالا داشتن و… همگی از چالش های مهم استفاده از بلبرینگ ها در صنایع غذایی می باشند. این شرایط می تواند و عوامل جانبی مضر می تواند در روند عملکرد بلبرینگ ها و به تبع آن در فرآیند تولید مشکل ایجاد کند.

بلبرینگ در تولید غذا

کاربرد بلبرینگ ها و یاتاقان ها در صنعت مواد غذایی

اصلی ترین کاربرد بلبرینگ در صنایع غذایی افزایش عملکرد ماشین آلات و تولید بیشتر در مدت زمان کمتر می باشد. در صنایع غذایی، ماشین ها و دستگاه های صنعتی از مواد غیر خورنده ساخته می شوند. موادی مثل پلاستیک، فولاد ضد زنگ و یا لاستیک در برابر عوامل تجزیه کننده و خورنده بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل کاربرد بلبرینگ های فولادی و ضد زنگ، که در برابر رطوبت و خوردگی توسط مواد شیمیایی مقاوم تر هستند، در صنایع غذایی گسترده تر می باشد. زنجیر صنعتی نیز از مهم ترین عناصر صنعت می باشد با مراجعه به لینک محصولات را مشاهده نمایید.

این مسئله هم باعث رونق تولید و افزایش سود تولیدکنندگان می شود و هم در مصرف انرژی و سلامت محیط زیست موثر می باشد. همانطور که ملاحظه می کنید، کاربرد بلبرینگ در صنایع غذایی بسیار زیاد است. در چند سال اخیر کاربرد بلبرینگ های SKF و SNK در صنایع تولید مواد غذایی رو به افزایش بوده است. در مقایسه با سایر بلبرینگ ها یا یاتاقان های موجود، این نمونه ها به علت مقاوم بودن در برابر مواد شیمیایی و داشتن خاصیت ضد خوردگی در محیط های مرطوب و شیمیایی، بسیار پر کاربرد تر می باشند. این نوع بلبرینگ ها بهترین انتخاب برای این صنعت می باشند.

بلبرینگ های ترکیبی از نمونه های SKF و SNK، عمر مفید بالاتری در محیط های مرطوب دارند. این بلبرینگ ها بیش از 5 برابر بلبرینگ های فولادی ضد زنگ و خورندگی، در برابر آب مقاوم اند. کاربرد بلبرینگ در صنایع غذایی با تولید نمونه های جدید آن بسیار بیشتر شده است. زیرا این محصولات سرعت روند تولید را به طور چشمگیری افزایش می دهند و احتمال آسیب به ماشین آلات صنعتی را کاهش می دهند.

در صنایع تولید مواد غذایی استفاده از این نوع بلبرینگ ها بسیار شایع تر از دیگر محصولات مشابه موجود در بازار می باشد. زیرا بلبرینگ های SKF و SNK، بیشترین مقاومت را در برابر شرایط سخت و عوامل آسیب زننده در تولید خواهند داشت.

انواع بند های بلبرینگ :

| خرید سایر محصولات بلبرینگ صنعتی از سایت هایپر صنعت بلبرینگ: فروش بلبرینگ صنعتی |

بلبرینگ در صنعت غذا

بلبرینگ از کاربردی ترین اجزای هر صنعت

اگر چه امروزه از بلبرینگ ها به طور گسترده در صنایع مختلف استفاده می شود، اما کاربرد بلبرینگ در صنایع غذایی بسیار بیشتر و با اهمیت تر از دیگر صنایع می باشد. عوامل مخرب در محیط تولیدات غذایی، باعث کاهش بهره وری و ضرر بسیار می شود. بر اساس استاندارد  و مقررات بهداشت در صنایع غذایی و قوانین مربوط به محیط زیست، با افزایش میزان مصرف انرژی، تولید کنندگان باید تلاش کنند تا بهره وری از منابع و تجهیزات را افزایش دهند. یعنی در مدت زمان کوتاه تری، با حداقل انرژی و منابع ممکن، تولید بیشتری داشته باشند.

تولید محصولات غذایی ملزم به رعایت نکات بهداشتی و زیست محیطی بسیاری می باشد. استفاده از بلبرینگ ها در این صنعت، کمک می کند تا فرآیند های تولید به صورت اصولی و بهداشتی انجام گیرند. عواملی متفاوتی در عملکرد بلبرینگ ها دخیل هستند. عواملی مانند جنس بلبرینگ، کیفیت ساخت، روانکاری به موقع و اصولی بلبرینگ ها و … همگی در طول عمر مفید بلبرینگ و میزان کاربرد آن تاثیر گذار می باشند. اگر قصد دارید بیشتر در ارتباط با کاربرد بلبرینگ مطالعه نمایید می توانید به لینک مراجعه نمایید.


فروشگاه هایپر صنعت بلبرینگ با بیش از 30 سال سابقه موفق در زمینه واردات انواع بلبرینگ‌های صنعتی به عنوان یکی از نمایندگان فروش بلبرینگ skf در تهران بوده و آماده ارائه انواع بلبرینگ‌های این کمپانی به شما می‌باشد. برای مشاهده محصولات skf روی لینک روبرو کلیک کنید: نمایندگی بلبرینگ skf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟ پیام دهید